Поради від вчителя-логопеда

КРУПОТЕРАПІЯ - ЦЕ ЦІКАВО І КОРИСНО!
Крупи, використовуються, як засіб розвитку дрібної моторики рук та тренування уяви і фантазії вашої малечі. Ігри з крупою корисні для дітей починаючи з раннього віку.
Є декілька правил ігор з крупою:
1. Не залишайте малюка без нагляду під час ігор з крупою, особливо (горох, кукурудза, гречка), щоб вони не потрапили у небажані місця (вуха, ніс і т.д.)
2. Заздалегідь підготуйте місце для ігор, застеліть підлогу чи гральну поверхню плівкою або тканиною, щоб крупи не розсипались по всій кімнаті.
3. Ємкості для круп залежать від виду ігор, якщо це манка, пшоно чи кукурудзяна крупа - то емкості використовують мілкі, але широкі, щоб було зручно малювати пальчиками. Для таких круп як горох, гречка, рис і т.д. краще брати емкості високі, але звужені до низу, щоб можна було повністю занурити руки малюка та дрібні предмети.
4. Грати можна будь-якими крупами, але все таки, краще починати з манки. Вона чиста, дуже дрібна, і не страшно якщо малюк її спробує.
ПРИКЛАДИ ІГОР:
1. ПАЛЬЧИКОВИЙ БАСЕЙН – просто насипати крупу у велику миску, на столик або піднос і водити ручками, пересипати, набираючи в кулачки – це дозволить малюкові познайомитися з крупою.
2. "ХТО СХОВАВСЯ" або "ЗНАЙДИ СКАРБИ" Сховайте різні невеликі предмети, наприклад іграшки від кіндерів, різнокольорові камінці.
3. "НАПОВНЮЄМО ЄМКОСТІ" Візьміть кілька тарілочок (мисок, чашок, пластикових бутилочок) або інших ємкостей. Нехай дитина насипає крупу. Вона може робити це як пальчиками, так і за допомогою ложки. Зверніть увагу малюка на те, що в одній тарілці багато крупи, в іншій - мало, в третій - нічого немає. Порівнюйте: більше, менше, однаково; повна-порожня.
4. "ДОРІЖКИ" Намалювати доріжку пальчиком до будиночка чи замку (пряму, хвилясту, лабіринт). З квасолі, гороху, кукурудзи, макаронів, наприклад, можна робити доріжки - коротку і довгу, викладати різні малюнки - геометричні фігури, букви, будиночки і т.д.
5. "МАЛЮЄМО" Для цого насипте крупу рівним слоєм на тарілочку чи піднос і покажіть вашій дитині, як потрібно це робити. Для малювання краще підійде манка, або кукурудзяна крупа. Можна проводити лінії пальцем, або насипати крупу щипочкою.
6. "СОРТУВАННЯ" У миску покласти горох і квасолю, або білу і червону квасолю і сортувати їх.
7. "АПЛІКАЦІЇ" Посипати крупу на клей за підготовленими заготівками.
8. "КРУПА І ПЛАСТИЛІН" Крупи можна використовувати для пластилінових картинок і фігурок.
9. "ПОГОДУЙ МЕНЕ" Можна запропонувати дитині погодувати домашню птицю чи пташок у парку.
10. "ТОЧКОВИЙ МАСАЖ" Тупати по гороху або крупі босими ніжками.

         Нейропсихологічна гра Роби як Лорі (повтори, якщо зможеш) 


Артикуляційна казка Пригоди промінчика




Комментариев нет:

Отправить комментарий